Musik

10.00 Peter Abrahamsen

11.00 Mini-kabaret

11.45 Erik Grip

12.30 Syngepiger

13.15 Erik Grip

14.00 Søren Krogh & Martin Jönsson

14.45 Viseværksted

15,30 Søren Krogh & Martin Jönsson

16.15 Gully Hanna Ragnarsdottir, Island

1. Visescenen

2. Hovedscenen

10.15 Nord for Alperne / Hovedgård Blæserne

11.30 ElsborgMaribo fra Dansktoppen

12.30 Valdmar, Berlin

13.15 Faze’n Mir, Odense

14.15 James Rasmussen Trio

3. Fru Larsens Cafe

10.15 Shane Morkin, Hobro

11.00 Nimbus Duo, Assens

11.45 Jack & Giles, Odense

12.30 Nostalgia duo, Djursland

13.15 Caper Clowns, Odense

14.00 Morten Marcussen, København

14.45 Kamp / Olesen, Århus

15.30 Dr. Rolf, Rudkøbing

16.15 Brix & Bruun, Uldum

17.00 Bjarne Brønno, Holbæk

17.45 Duo Ruach, Polen

18.30 Frantzen & Norlyk

20.00 Cecilie Enevoldsen Band, Vejle

4. Etnisk scene

10.15 Tango

11.00 Desmadre Orkesta, Argentina

11.45 Demokratibandet, København

12.30 Haleema & co, Brædstrup & opland

13.15 Julian Maraboto, Mexico

14.00 Zap, Australien & Grækenland

14.45 Desmadre Orkesta, Argentina

15.30 Gårdmusikanterne, Randers

5. Country scenen

10.15 Country

11.00 Søren Engebæk, Korning

12.00 Brett Perkins, Kbh. / USA

13.00 Hedgerow Bluegrass Band, Horsens

14.00 Michael Gustav Winckler

15.00 Wildmoon, DK

16.00 Weelers & Bjarne Brønno, Holbæk

16.50 Helge Larsen, Farum

17.00 Jan Kirkegaard, Malmø, Sverige

6. Troubadourteltet

10.15 Lune Carlsen & Martin Jönsson

11.45 Stormhat, Aarhus

13.00 BizBand, Østjylland

14.00 JC Hawkins and his model A playboys

15.30 Los Fuegos, DK

16.45 Martin Jönsson Trio

7. Dansescenen

10.00 Velkomst v/ Villy Søvndal

10.15 Balkandans

10.45 Piky Potus, Uruguay

11.30 Horsens New Style Dance Club

12.00 Kom og dans, Horsens

12.30 Circo Eguap, Argentina

13.00 The Unicycling Unicorn, USA

13.30 Smiling Dancers Zumba, Hedensted

14.00 Ødsted Square Dance

14.30 Jysk Linedance, Tørring

15.00 Duo un Pie, Argentina

15.30 Edgar Groll, Argentina

16.00 Circonauta, Spanien

8. Korscenen

10.15 Sommerkoret

11.15 Vestkystkoret, Esbjerg

12.00 Slupkoret, Æbeltoft

12.45 Shantykoret Capstan, Esbjerg

13.30 Det grønlandske kor Vejle-mi Erinaq

14.15 Nordsøpigerne, Esbjerg

15.00 Kildernes Kor, Thyregod

15.45 De splittergale, Aarhus

16.30 Piky Potus

9. Gadescenen

10.15 Uldum garden

11.00 Klør 9, Sydfyn

11.45 Mandagsmusikanterne, Give

12.30 Sims Musik, Haderup

13.15 M P M, Hadsten

14.00 Harmonikahygge m/ Jytte, Åle

14.45 Randers Kullerne

15.30 All Woss, Ulkjær

10. Værtshuset

10.15 Beatles v/ Rudi & Dorte

11.00 Amigos, Brædstrup

12.00 Rolf Heitmann, Tørring

13.00 Jan Kirkegaard, Malmø, Sverige

14.00 Ad Libitum, Uldum

15.15 Take it or leave it, Uldum

16.30 Skift af anlæg

17.00 Blå Box, Vejle

18.15 No Name, Vejle

19.30 Let’s suit up (Langt før tiden)

21.00 Rock N' Stones, Silkeborg

22.30 DeVilleBand, Vejle

11. Jazzteltet

10.15 Højskolejazz

11.00 Krakow Street Band, Polen

12.00 Jazzup Pack, Horsens

13.00 Busquitos, Holland

14.00 Stoney Street Stompers, Kbh.

15.00 Multihusets Jazzband, DK

16.00 Krakow Street Band, Polen

17.00 Busquitos, Holland

12. Venneteltet

10.15 Helle og Leif Tølløse, Odder

11.00 Michael Gustav Winckler

12.00 Maltekspressen, Aarhus

13.00 TBA

14.00 Jack & Giles, Odense

15.00 Glarmesterens svende, Kbh.

16.00 Silkeborg Gårdsangerlaug

13. Folkescenen

10.15 Nordisk Spillemandsmusik

11.00 Fionia, Odense

11.45 Musikskoleorkestret, Hedensted

12.30 Musikverein Braunschw., Tyskland

13.15 Vestkystkoret, Esbjerg

14.00 Slupkoret, Æbeltoft

14.45 Shantykoret Capstan, Esbjerg

15.30 Nordsøpigerne, Esbjerg

16.15 Zap, Australien & Grækenland

14. Seniorscenen

10.15 Spillefuglene

10.45 Cafe Himmelblå, Østbirk

11.30 Gully Hanna Ragnarsdottir, Island

12.15 Horsens Pigerne

13.00 Gi-ting, Horsens

13.45 Hundslund Mazurkaband og de glade syngende koner

14.30 Henning Stelmach, Horsens

15.15 Kurt Fredsbo, Yding

15. Kirken

10.15 Smedenes Veterankor, Horsens

10.45 Brett Perkins, Kbh. / USA

11.30 Liv Olsen, Horsens / X factor

12.00 Ivan Pedersen Trio

13.30 Helge Larsen, Farum

14.15 Christian Brock, Odense

15.00 Ruach Resonante/Henrik Jespersen

15.45 Villads & Valdemar, Berlin

16.30 Gøglergudstjeneste v/ Jørgen Lasgaard - medvirkende: Villads & Valdemar samt Pojken Flensborg

16. Gøglerteltet

10.15 De Jydske Helte

11.00 Cia Autoportante, Italien

11.30 Edgar Groll, Argentina

12.00 Cia Vaya, Chile, Portugal

12.30 Duo un Pie, Argentina

13.00 Circonauta, Spanien

13.30 Piky Potus, Uruguay

14.00 Monika Mágica, Langeland

14.30 Cia Rampante, Argentina

15.00 Circo Eguap, Argentina

15.30 The Unicycling Unicorn, USA

16.00 Cia Autoportante, Italien

16.30 Finale

17. Spiseteltet

10.00 Stenderup Spillemændene

10.45 Gårdsangere og rejsende

11.30 Helge Larsen, Farum

12.15 Viser fra det gamle København

13.00 Optimisterne, Gl. Rye

13.45 Lars Harboe, København

14.30 Vagabonderne

15.15 Hørning musikanterne

16.00 Hans Henrik Stephansen, Jelling

Rundt omkring på festivalen

Jette & John Pedersen, Ørum Djurs

Kirsten og Svend Erik Gam, Spentrup

Børnesang m/ Choco Bom Mix, Farum

Roald Kristiansen, Munkebo

Chiara Pedrazzoli & Daniele Mastrotto, Italien

 

http://uldummolle.dk/