Tidligere optrædende

Ad libitum, Uldum

Adam Beverly, Esbjerg

Agners Hælebar, Kbh.

AHA, Frederiksberg

Akasai, Vejle

Akwaba, Tørring

Alberts Venner, Tørring

All time rockers, Fredericia

All woss, Ulkjær

Amalie Riis, Kbh.

Anker Buch, Mønsted

Anne Elkjær's Venner

Anne Marie Tind, Vejle

Annelene og Gunnar, Farsø

Annelise Langhorn, Rødovre

Anni Brøggers Orientalske Danseskole

Anni og Jonas, Uldum

Anny Fyhn, Jerlev

Antistøj, Vejle

Arly Karlsson, Oslo

Arosimus, Hørning

Arthur Connies Band, Vejle

Arthur Julius Band, Oslo

Asfalt Ole, Gørlev

Atten til toogtyve, Vejle

B & J Swingduo, Aarhus

Bajads, København

Balkanorkestret

Bandittøserne, Kolding

Bandwaggon, Fredericia

Baros, Albertslund

Bech & Møller Band, Tarm

Bedstemorbanden, Nim

Benjamin Nybo, Fredericia

Benny & Helle Østergaard, Solbjerg

Benny Holst Trio

Benny's Bagland, Ollerup

Beringskoret, Horsens

Bimeji Bembenya, Horsens

Birgit & drengene, Vejle

Birgitte, Preben og Mogens, Juelsminde

Bitch & Boys, Uldum

Bjarne Lisbye, Greve Strand

Bjergbønderne, Tommerup

Bjerregårds Balorkester

Bless the day, Vejle

Blues på dansk, Svendborg

Bluestrioen Shady Grove, Vejle

Blå box, Vejle

Bolaget, Odense

Brande/ Give Blæser Band

Bredballe Linedansere; Vejle

Bredballe Squaredancers

Brett Perkins, Kbh.

Brugsamatørerne, Egebjerg

Bruno Jensen, Sandved

Brædstrup Baggårdssangere

Bullerbasserne, Kbh.

Burton Jespersen, Kbh.

Børneteatergruppen Lillestjerne, Uldum

Cajun Special Light, Køge

Caledonia Jazzband

Camilla Skjærbæk, Thyregod

Caper Clowns, Ferritslev

Cappuccino, Brædstrup

Carcrash, Billund

Caspar Mellin, Værløse

Christian Foged, Aarhus

Christian Hede Trio, Bornholm

Christina Persson, Kbh.

Chubasco, Silkeborg

Chuck the Cliff, Herfølge

Circos tansia, Aarhus

Cirkus Badutski

Cirkus ChangHigh, Blommenslyst

Cirkus Krone

Cirkus Tusindben, Søborg

Citrondrengen, Give

Ciul Bute, Lithavn

Clairvoyance, Tørring

Claus og Dorthe, Stoholm

Concentus, København

Conventing to good, Vejle

Countryexpressen, Bramming

CS Nielsen, Aarhus

Dameorkestret, Kbh.

Dan Fägerquist, Sverige

Dancing Harmony, Skive

Daniel Jo, Aarhus

Danni Elmo, Billund

Dark Roses, Løsning

De 3 K'er, Rødding

De 4 takter, Østjylland

De 4 troubadurer

De 5 tenar', Odense

De Dover Spillemænd, Ry

De faldne engle, Ølstykke

De Gode Mænd, Rødovre

De Haderup Spillemænd

De halvgale, Højskolen

De irrede, Middelfart

De lystige Musikanter, Kbh.

De musikalske sjællændere

De Splittergale, Aarhus

Dem fra Dronninglund

Den blinde Lirekassemand, Viborg

Deville band, Vejle

Dissing, Dissing, Las & Dissing

Doktor Daniels Dukketeater

Dorthe Diness, Askeby

Downloaders, Tørring

Dr. Diesel, Nr. Snede

DrevA, Moskva

Duellen, København

Duo Danzante, Skive

Duo Dusha, Aarhus

Dupont Cajun Band, Silkeborg

Egon Dyhr, Aarhus

Eigilds Husorkester, Horsens

Elin Andreasen, Kbh.

Ensemple Spumante, Hinnerup

Erik Grip, Lejre

Ernst & Ina m/ venner

Esben Langkniv, Stavtrup

Ester og Aage Sand, Glostrup

Eva Trio, Nyk. Mors

Ewan Burges, Skåne

F.M. Big Band, Aarhus

Familien Skjærbæk, Thyregod

Familieorkestret Riff Raff

Fauk, Odense

Feo, København

Finn Olafsson

Fire Skirts, Brædstrup

Fisker Thomas

Five True, Lemvig

Folkets Hus Spillemænd, Kbh.

Forsvarsbrødrenes Sangkor, Vejle

Frelsens Hær, Horsens

Gary Snider, Aarhus

Gasværk, Fredericia

Gipsy Swing Jazz

glade syngende koner, Odder

Gladsaxe Spillemandslaug

Glarmesteren og hans svende

Grandparents, Langå

Grus i maskinen, Vorbasse

Grå hår og blå græs, Vejle

Gyldstrands kvartet

Gøjserne, Roskilde

Gårdmusikanterne fra Randers

Gårdsangerne fra Dronninglund

Gårdsangerne fra Thy

H.K. koret, Aarhus

Halfdan Rasmussen Kabaret

Hamers Trio, Uldum

Hammermøllens Syngepiger

Hanne Siboni, København

Hans Henrik Stephansen, Jelling

Hans Westberg, Göteborg

Hard 2 handle, Fredericia

Harmonikabanditterne, Kolding

Harmonikahygge med Jytte, Åle

Harmonikken, Ikast

Harry Cowboys, Oslo

Hedens Harmonika Klub, Herning

Hedgerow Bluegrass Band, Horsens

Heidi Larsen, Vejle

Heine Hamborg, Vejle

Helge Engelbrecht, Ansager

Helge Larsen, Farum

Helle og Leif Tølløse, Odder

Henning & woss, Ulkjær

Henrik Hansen Trio,

Henrik Igelsøe, Svendborg

Henrik Jensen, Ølstykke

Henry T, Vejle

Highlanders, Uldum

Hiv og Sving, København

Hoggym - mavedans, Hovedgård

Horsens Big Band

Horsens Pensionistorkester

Horsens Pigerne

Hoska Trioen, Horsens

Hot & Blue, Fredericia

Hovedgård Blæserne

Humørdanserne, Vejle

Hundierne

Hundslund Mazurkaband og de

Hvem bestemmer, Magleby

Højskolejazz

IKSÅ, Vejle

In Situ, Hampen

Ivan Pedersen,

Ivoushka, St. Petersborg

Jacinto Ballroom Jazzband

James Rasmussen trio

James Thomas

Jamons, Horsens

Jan Fischer-Nielsen Band, København

Jannie og Peter, Uldum

Jasmin, Brædstrup

JC Hakins & his model A playboys

Jelling Spillemandslaug

Jens Ihlström, Malmø

Jens Ove Lund, Herning

Jette Pedersen, Ørum Djurs

John Bæk, Aarhus

John Sharling Band, Vejle

Jordløse Gårdmusikanter

Juelsminde Kirkes

Juelsminde Pigegarde

Julemanden fra Kalundborg

Jules Weston Band, Vejle

Jupeters, Vejle

Jydsk Linedance, Tørring

Jydske Musikanter, Brande

Jyllinge Ål-boys

Jørgen Clausen, Aarhus

Jørgen J & Venner, København

Jørgen Rosland, Valby

K.P. Band

Kaj Hansen med venner, Hjørring

Kaktus, Lindved

Kalik, Tørring

Karen Jespersen, Dragør

Karsten Hviid & Venner

Keller Kapel, Nivå

Kerteminde Fiskerne

Kevin med band, Rask Mølle

Kirsia Isabella, Nyborg

Kiss, Æbeltoft

Kjeld Hagen Jensen, Glostrup

Klaus Caprani, Kbh.

Klezmerduo, Aarhus

Klunserne, Løsning

Klør 9, Sydfyn

Knurrifas, Odder

Kullerne, Randers

Kumari kvartetten, Vejle

Kurt Marcussen, Tyskland

Kurtes Rizi, Kosovo

Kælderbanden, Middelfart

Kælderdrengene, København

Langt før tiden, Vejle

Lasse & Mathilde

Lasse Mattila, Sverige

Lasse og Mathilde

LecheBurre, Göteborg, Sverige

Leif Kirkvåg, Slagelse

Leif Monnerup, København

Lejrbålsguitaristerne

Lilleskolens Jazzkapel

Lillestuen, Nordborg

Limericks, København

Lindø Harmonikaklub, Munkebo

Liquid Field, København

Lirekassemanden fra Mols

Lirekasseparret fra Solbjerg

Liselotte Lauritzen, Farum

Liva Weel kabaret

Local Voice, Silkeborg

Lone Kellermann

Low down deeper, Give

Lyngsodde Harmonika Klub

Madatika, Uldum

Made to measure, Odense

Madsen & Co, Haderup

Madsens, Aarhus

Main, Tranbjerg

Maltekspressen, Aarhus

Mandagsmusikanterne, Give

Mandagsmusikanterne, Horsens

Maria Manuela, Aarhus

Maria Thisgaards Band, Thyregod

Marianne Friis

Martin Jönssons Trio

Master Jazz, Viborg

Mayday København

MC Doll, Jelling

Melice, Lindved

Mette Bech, Uldum

Mette Kathrine Jensen, Ødsted

Mette Kirkegaard, København

Micael Castor, Gislev

Michael Gustav Winckler

Michael Hamilton, Skive

Michael Klinke, København

Michael Olefir, St. Petersborg

Michelle Bredal, Lindved

Midt i ugen, Hirtshals

Mike Andersen

Miles & Miles, Aarhus

Miss Little John, Billund

Mors Musik, Nyk. Falster

Morten Marcusseen, Kbh.

Morten Pupers Kvartet, Vejle

Mubalsikan, Frederikssund

Multihusets Jazzband,

Musik vi ka' li', Sjølund

Mølholm Harmonien, Vejle

Møllers Jazzband, Horsens

Neswan Halowin, Brædstrup

Nicolaj Andersen, Søndersø

Nils Segalt, Randers

Nimbus Duo, Assens

Nina & Arne, København

Niss Stricker, København

Nisses Partyband, Brønshøj

Nordsøpigerne, Esbjerg

Numbthumbs, Horsens

Nybo, Fredericia

OBS Jazzband, Æbeltoft

Ole Emig, Jelling

Ole Rolf Lassen, Rudkøbing

Olga Polka, Kbh.

Oll Woss, Lindved

Om igen, Fredericia

On Elvis, Ollerup

Orkestar Baxtalo, København

Ove Bager

Over Havet, Odense

Paul Giles & Jack Frederiksen

Per Warming

Perry Stenbäck, Jelling

Peter Abrahamsen

Peter Bjørn, Odense

Peter Okoyo, Kenya

Peter Sønderup, Tvingstrup

Pia Raug

plyHH, København

Prima Junior, Silkeborg

Prime tech paperband, Skive

Præstens Bluesband

På bakken med mer',

På Valsen, Hedensted

Rag Doll, Tørring

Railroad Bluesbreakers

Random Display, Horsens

Rask Mølle Borgerband

Rask Mølle Børnehave

Regina Steiniche, Ålborg

Rendestenens Liljer

Rene Madsen, Odense

Rene Schmidt, København

Reputations

Rikke Mølgårds Trio

Rikke Pedersen

Robert Lerbro, Göteborg

Rock Blåt, Vejle

Rock Nalle, Odense

Rockrødderne, Uldum

Rose-Marie Fristedt och

Rudi Trio

Rudi, Thisted

Rudi's Blue Ladybird,

Rundtenom, Odense

Salonorkestret Wivex Minde

Sanglærkerne, Horsens

Sangsekstetten, Tørring

Sangskriverværkstedet, Thorvaldsen

Saugmændene, Midtjylland

Selvswingerne, Vejle

Seniordans, Vejle

Sexteen Streengs, Uldum

Shady Grove, Vejle

Shantykoret Capstan, Esbjerg

Shortcut, Vejle

Sigøjnerorkestret

Silkeborg Gårdsangerlaug

Silvermoon, Nyk. Mors

Simple Singers, Odense

Sisuma, Brædstrup

Skanderborg Kammerkor

Skanderborg Spillemænd

Skrammelorkestret BØWL

Skrammelorkestret, Løsning

Skriver og Tony Showduo, Kbh.

Skæg og snot, København

Slupkoret, Ebeltoft

Smededrengene, Uldum

Smedenes Veterankor, Horsens

Smiling dancers, Hedensted

Solstrålen, Rask Mølle

Sommergymnasterne fra Rask Mølle

Sommerkoret, Uldum

Soni og Vennerne, Aarhus

Sort of Soul, Aarhus

Sosha, Bryrup

Soundtalk, Vejle

Spellekanterne, Herning

Spillefuglene

Spåkonen Liza, Hampen

Stafetten, Ølholm

Star Trio, Vejen

Steak House Souvenirs

Stenderup Spillemænd

Stensballe Harmonikaklub

Stig Jacob Andersen, Fåborg

Stig Møller, København

Stoney Street Stompers, Kbh.

Strange Daze, Vejle

Strings to disorder, Trekantområdet

Stål / Numb Thumbs (PMS)

Susanne Rittos Danseinstitut

Suzann late night bloomer, Ølholm

Sved på panden, Vejle

Svæv m/ Ebbe og Gitte

Swingtrioen, Glostrup

SwinJuel, Juelsminde

Syng og spil i Vamdrup

Syngepigerne

Syvspring, Fredericia

Søren Jacobsen

Søren Krogh, Vejle

Take it or leave it, Uldum

Tayara, Vejle

Teddy Edelmann, Østbirk

Tetra, Ry

The Beverly Band, Esbjerg

The Dixilanders

The Evegreens, Saxkøbing

The Pawnshop Preachers, Kbh.

The swingin' Pep'up Band

Thomas Kjellerup, Odder

Thomas Mannsfeldt, kbh.

Thomas Rafn, Kolding

Thyregod Spillemænd

Ti Turkise Tøser, Brædstrup

Tidsfordriv, Horsens

Tidstrioen, Silkeborg

To + to, Skanderborg

To fra Lysbro, Silkeborg

To Skibonitter

Tom Frederiksen, Roskilde

Tommy John Andersen, Odense

Tommy Thøgersen, Odense

Tonika, Ølholm

Torader m/ comp., Vejle

Tordenkaffen, Aarhus

Torsten Olafsson

Tove og drengene, Kjellerup

Trasch, Viborg

Tre glade piger, København

Treklang, Assens

Trio a la tzigane, Egtved

Troels Lund Poulsen

Tryllekunstneren Daneslo

Tryllekunstneren Pegani

Tuxedo Jazzband, Bryrup

Tørring-Uldum Børnefolkedans

Tørring-Uldum Folkedansere

Tørring-Uldum Harmonikaklub

Unoderne, Horsens

Unplugged Bluesband

Vagabonderne, Hatting

Vejle Gårdmusikanter

Vejle Harmonikaklub

Vi Øver Stadig, Herning

Videbæk Harmonikaklub

Vindstjyrke 10, Ølholm

Vintage, Kbh.

Visehold v/ Ester og Åge

Visehold v/ Leif & Kirsten

voksenkor & rådhuskoret

Vokseværk, Uldum

Wellyd, Horsens

What's that sound, Tranbjerg

Whoops & Daisy

Wild Eagles, Tørring

Willow, Midtfyn

Wipe out, Fredericia

Wistfull, Balle

Xilentio, Aarhus

Yvonne Knudsen, Gladsaxe

Zumba, Hedensted

Æ sammenrend, Uldum

Æ spilmand fra Giw

Æ Unoder, Herning

Øhavet, Sydfyn

Ølholm Folkedansere

Åkvækkerne, Horsens

Aarhus Damekor

 

 

 

http://uldummolle.dk/